tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Spotkanie klasy IIC ze szkolną pielęgniarką (06.05.2021)

Czas nauczania zdalnego to czas, podczas którego, obok kręgosłupa, najbardziej narażone na przeciążenie są na nasze oczy. Dlatego szczególnie  należy o nie dbać.
Dzieci wróciły do szkół, uczą się stacjonarnie, ale nie mamy pewności, czy tak już zostanie. Dlatego 6 maja, w klasie IIC, zostało zorganizowane spotkanie ze szkolną pielęgniarką, którego tematem była właśnie higiena oczu. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się co robić, aby dbać o oczy. Pani pielęgniarka zwróciła uwagę na konieczność zachowania odpowiedniej odległości od monitora podczas pracy na komputerze, właściwe oświetlenie miejsca pracy i konieczność robienia przerw po każdych 45 minutach. Uczniowie dowiedzieli się także jak ważne jest dla naszego wzroku picie wody i przemywanie oczu co jakiś czas solą fizjologiczną lub specjalnymi kroplami. Nasz gość zalecił także osłanianie oczu w słoneczne dni.
Mam nadzieje, że dzieci zapamiętały wszystkie przekazane im informacje i będą je stosować w codziennym życiu.

Teks i zdjęcia: A. Korzeniewska

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content