tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Spotkanie autorskie online ze szwedzkim pisarzem Martinem Widmarkiem

Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza wszystkich naszych czytelników do udziału w spotkaniu autorskim on-line z autorem bestsellerów dla dzieci –  Martinem Widmarkiem.  Odbędzie się ono w dniu 28 października 2021 roku o godz. 20.00. Zapraszamy do dołączenia do wydarzenia na FB: https://fb.me/e/3VosKzUC0

Organizatorem spotkania jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Warszawie, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich oraz Wydawnictwo Mamania.
Martin Widmark jest szwedzkim autorem bestsellerowych serii czytelniczych dla dzieci, takich jak: “Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”, “Upiorna agentka Nelly Rapp”, nowej serii “Rodzina Janssonów”.
Nasza biblioteka w swoim księgozbiorze posiada 47 tytułów książek pisarza. „Tajemnica hotelu”, czy „Tajemnica gazety”  to jeden z nielicznych tytułów tej serii, która cieszy się dużą popularnością.
Jak zachęcić dzieci do czytania? Jak wybierać książki dla dzieci, żeby chciały je czytać? Co zrobić, by nawet najbardziej oporni sięgnęli po książkę? Czy obecność trudnych tematów w szwedzkiej literaturze dla dzieci to dla młodych czytelników problem? O  tym i wielu innych tematach będzie rozmawiała z Martinem Widmarkiem Lilla Kołodziejczyk – propagatorka kultury czytelniczej, pracownik  Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej. Tłumaczyć ze szwedzkiego będzie Marta Dybula.
Bardzo serdecznie wszystkich zachęcamy do wzięcia udziału w tym ciekawym wydarzeniu 🙂

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content