tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Spacer edukacyjny po Powązkach Wojskowych

W październiku uczniowie klasy 7d wraz z wychowawcą odwiedzili cmentarz Powązki Wojskowe. Uczniowie oddali hołd zasłużonym Polakom spoczywającym na tej słynnej warszawskiej nekropolii. Zapalili znicze na grobach osób znanych z kart historii. Byli między innymi u Jana Brzechwy, Kazimierza Górskiego, Kamili Skolimowskiej, Zbigniewa Religi, Marka Kotańskiego, Władysława Szpilmana, Aleksandra Kamińskiego. Zapalili znicze przy pomnikach upamiętniających m. in. Powstanie Styczniowe, Powstanie Warszawskie, zbrodnię Katyńską, bitwę Polsko-Bolszewicką, upamiętniających Polaków pomordowanych w hitlerowskich obozach koncentracyjnych. Nie zapomnieli również o modlitwie i światełku nad grobami członków “Szarych Szeregów” czyli Jana Bytnara “Rudego”, Macieja Bytnara “Alka”, Tadeusza Zawadzkiego “Zośki” – bohaterów znanych z książki “Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego.
W melancholijnej oprawie kolorowych drzew, pośród pięknych rzeźb nagrobnych, nietrudno było oddać się rozmyślaniom o przemijaniu, jak zawsze towarzyszącym nam w te ważne jesienne dni.

Galeria [link]

Tekst i zdjęcia: K. Dzwonowska

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content