tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Ślubowanie klas pierwszych, 2020 r.

1 września 2020 r. ponad stu uczniów rozpoczęło naukę w klasach pierwszych naszej szkoły. W ustalonych przez dyrekcję szkoły godzinach uczniowie wraz z wychowawczyniami udali się do sali gimnastycznej, gdzie odbyła się tak ważna dla każdego pierwszaka uroczystość. Ślubowanie pierwszoklasistów to piękna tradycja. Ceremoniał uwzględnia odśpiewanie hymnu państwowego, przysięgę na sztandar szkoły oraz pasowanie na ucznia.
Odświętnie ubrani, bardzo przejęci pierwszoklasiści świetnie poradzili sobie z tą trudną dla nich sytuacją. Przecież nie było przy nich rodziców i dziadków. Z przejęciem ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją klasę i szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Najwięcej emocji sprawiło dzieciom pasowanie na ucznia dokonane przez panią dyrektor Katarzynę Sawicką wielkim, kolorowym piórem. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały drobne upominki. I tak nasze pierwszaki zostały przyjęte do społeczności uczniowskiej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7.

Zdjęcia klasy 1a [pobierz]
Zdjęcia klasy 1b [pobierz]
Zdjęcia klasy 1c [pobierz]
Zdjęcia klasy 1d [pobierz]
Zdjęcia klasy 1e [pobierz]

tekst: M. Angrocka, zdjęcia: “Manufaktura Kadru”

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content