tel.: 22 836 39 78
e-mail: zsp7@edu.um.warszawa.pl

Śladami “Kamieni na szaniec”

W dniu 15 października 2021 roku uczniowie klasy 8 a i 8 e pod opieką pani Ireny Dubieleckiej i pani Beaty Tadaj udali się na wycieczkę śladami bohaterów lektury „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego, zaś 30 września uczestniczyli w niej uczniowie klasy 8c pod opieką pani Sylwii Bielińskiej. Podczas wycieczki uczestnicy zapoznali się zarówno z najważniejszymi wydarzenia z życia Zośki, Rudego i Alka, jak również poznali obraz życia w okupowanej Warszawie. Naszej młodzieży przybliżone zostały ideały kierujące młodymi ludźmi podczas II wojny światowej, takie jak: bohaterstwo, patriotyzm i wspólna przyjaźń. Dzięki bardzo bogatemu i interesującemu programowi uczniowie naszej szkoły mieli okazję zobaczyć miejsca martyrologii narodu polskiego -Aleję Szucha wraz z Mauzoleum Walki i Męczeństwa, dawną siedzibę Gestapo, gdzie przesłuchiwany był Rudy oraz Muzeum Więzienia Pawiak czy przypomnieć sobie szczegóły akcji pod Arsenałem. Wycieczka była bardzo pouczająca. Zakończyliśmy ją posiłkiem w ramach reintegracji klas. To wspólne wyjście na wszystkich wywarło ogromne wrażenie i z pewnością na długo zostanie w pamięci.

Galeria [link]

Tekst i zdjęcia: I. Dubielecka

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content