e-mail: zsp7@edu.um.warszawa.pl

Quiz wiedzy o Polsce i krajach UE

Od najmłodszych lat dzieci uczą się wierszyka W. Bełzy „Kto ty jesteś? Polak mały”.
W celu utrwalenia wiadomości o swojej Ojczyźnie i krajach UE w świetlicy szkolnej został przeprowadzony quiz dla uczniów z klas III i IV.  Zgłosiło się wielu chętnych. Było 14 pytań, które tematycznie związane były z historią Polski oraz współczesnymi wydarzeniami m.in. przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej. Były nieliczne błędy w odpowiedziach, co świadczy, że dzieci żywo interesują się historią własnego kraju.
Wkrótce wakacje i możliwość wspólnych wyjazdów,  które z pewnością budzić będą jeszcze większe zainteresowania swoją Ojczyzną.
Wyniki konkursu:
I miejsce: Wiktor Fidan, Szymon Błaszczak, Igor Urbaniak
II miejsce: Maciej Balasiewicz, Tymon Michniewicz
III miejsce: Sabina Cimek, Bohdan Goncharuk, Natalia Kowalska, Oliwia Maciejczak, Alicja Olejarz, Jakub Pełszyk, Agata Urbańska
Gratulujemy !!!
Organizatorzy: H. Kapusta, M. Górka, A. Warda