O naszej szkole

Programy szkolne

"Rowerowy Maj"

CZAS TRWANIA: rok szkolny 2016/2017
CEL: propagowanie zdrowego trybu życia, zrównoważoną mobilność i popularyzację roweru jako środka transportu miejskiego
ORGANIZATORZY: Zarząd Dróg Miejskich Miasta Stołecznego Warszawy

W roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła bierze udział w Kampanii „Rowerowy Maj” organizowanej przez Zarząd Dróg Miejskich Miasta Stołecznego Warszawy.

Akcja rozpoczyna się 4 maja i trwa do 31 maja 2017 r.
Kierowana jest do uczniów i pracowników naszej szkoły. Ma na celu propagowanie zdrowego trybu życia, zrównoważoną mobilność i popularyzację roweru jako środka transportu miejskiego.

Zasady są bardzo proste: każdy uczeń, który przyjedzie do szkoły na rowerze, otrzyma dwie naklejki. Jedną z nich przykleja do swojego specjalnego dzienniczka rowerowego, a drugą na klasowy plakat „Rowerowy Maj”. Liczą się także inne środki transportu na kółkach, ale bez silnika, na przykład hulajnogi lub rolki.

Formuła kampanii przewiduje nagrody dla trzech najlepszych szkół w Warszawie: m.in. budowę zadaszonego parkingu rowerowego, mobilne miasteczko ruchu drogowego czy rowery. Najlepsze klasy otrzymają wejściówki do instytucji kultury, sportu lub nauki, a uczniowie – akcesoria rowerowe.

Nasza szkoła otrzymała od Zarządu Dróg Miejskich stojaki rowerowe, które są już zamontowane przy wejściu do placówki i czekają na nasze rowery i hulajnogi.

W ramach programu dla uczniów zostały również przeprowadzone warsztaty „Rowerowy Maj”.
22 kwietnia w ramach inauguracji kampanii rowerowych organizatorzy zapraszają na wspólny przejazd ulicami Warszawy.

Prosimy o zapoznanie się z załącznikami i regulaminem akcji.

Koordynator klas 0-3 p. Paulina Pikulińska
Koordynator klas 4-6 p. Katarzyna Gajewska-Bereza