tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Program obchodzenia Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej szkole.

-) Zapraszamy w dniu 1 października do zobaczenia naszych drzwi 🙂 dzięki którym trafiacie do świata fantazji, zabawy, rozrywki i przyjemności. Będą to „DRZWI DO KSIĄŻKI” (ciekawe czy zgadniecie jakiej?). Informacja pojawi się nad drzwiami jak ktoś zgadnie lub w połowie miesiąca. Dla tego kto pierwszy odgadnie czeka nagroda niespodzianka.

-) „Pierwszak wśród książek” – zapraszamy serdecznie wychowawców wraz ze swoją pierwszą klasą do odwiedzenia w tym czasie biblioteki. Wspólnie poczytamy przez 10 minut cos fajnego. Pooglądamy książki, będzie można wypożyczyć. Dla każdego naszego nowego czytelnika czeka mała niespodzianka – upominek.

-) Początkiem października planowane jest spotkanie autorskie dla klas trzecich z bardzo przesympatycznym autorem książek, panem GRZEGORZEM KASDEPKE.

-) W dniu 08.10.2021 (w piątek) jak co roku odbędzie się NOC BIBLIOTEK. Harmonogram zostanie podany niebawem. Planowane godziny 14.00-17.00. Czekamy na informację, kto jest chętny w niej uczestniczyć (maksymalnie 25 osób).

-) Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie pisania” ŻYCZEŃ DLA BIBLIOTEKI”. Takich życzeń też, które powiedzą co byście chcieli mieć w bibliotece, co w bibliotece powinno się dziać by była dla Was ciekawym, fajnym i atrakcyjnym miejscem. Najzabawniejsze, najciekawsze odpowiedzi jury wybierze i nagrodzi.

-) Zachęcamy do wzięcia udziału w zabawie „GALIMATIAS Z TYTUŁAMI”. Złośliwy chochlik nam tu się wkradł do biblioteki i namieszał strasznie w tytułach książek. Będzie ktoś potrzebny, by rozwiązać nam ten problem (posprzątać bałagan).

-) Będziemy chcieli znaleźć „ZACZYTANĄ KLASĘ W NASZEJ SZKOLE”. Taka klasę, która towarzyszy bibliotece i uczestniczy w jej życiu. Czyta i opowiada o czym czyta. Dzieli się swoją wiedzą na temat dostępnych książek na rynku wydawniczym. Przeczytanej beletrystyki, poezji, opowie o ciekawym pisarzu itd., itp. Będzie warto! Dlaczego ? Hm … szykujemy niespodziankę dla całej klasy. Jaka? Czas pokaże. Po prostu często czytajcie i wpadajcie do biblioteki. Chętnie z Wami czas spędzimy.

-) Pojawi się też w październiku w bibliotece drzewko, pełne kolorowych liści. Każdy chętny może WYLOSOWAĆ SOBIE KSIĄŻKĘ NA JESIENNE DNI.

Już dziś wszystkich zapraszamy do świętowania razem z nami!

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content