tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Poszukiwani wolontariusze

Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że Zarząd Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy, działając w ramach ogólnowarszawskiego Systemu „Warszawa Wspiera”, realizuje działania, których celem jest ochrona starszych, samotnych, niepełnosprawnych i niesamodzielnych mieszkańców naszej Dzielnicy przed koniecznością wychodzenia z domu, a tym samym zminimalizowanie ryzyka zarażenia koronawirusem.
W tym trudnym okresie, jednym z działań na rzecz potrzebujących mieszkańców naszej Dzielnicy, jest pomoc w czynnościach wymagających wyjścia z domu, takich jak min.: zrobienie zakupów, wykupienie leków, załatwienie spraw urzędowych, a także pomoc psychologiczna osobom przeżywającym trudne emocje w związku z bieżącą sytuacją. Proponowane wsparcie koordynuje Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Bemowo.
Jeśli w Państwa sąsiedztwie zamieszkuje osoba samotna, która może potrzebować pomocy uprzejmie prosimy o przekazanie jej danych kontaktowych do OPS lub wskazanie Ośrodkowi danych umożliwiających skontaktowanie się z tą osobą. Współpraca z Państwem w tym zakresie jest kluczowa w dotarciu do najbardziej potrzebujących mieszkańców Bemowa.
Jednocześnie informujemy, że prowadzimy rekrutację kandydatów na wolontariuszy, którzy chcą nieść pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji.

Szczegóły dotyczące prowadzonych działań znajdują się w załączonych plakatach


Z wyrazami szacunku,
Zarząd Dzielnicy Bemowo

Informacje zebrał: Administrator

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content