tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Początek roku w szkolnej świetlicy

Nowy rok szkolny postawił przed nami trudne wyzwanie. Z powodu remontu filii w „dużej szkole” gościmy młodsze koleżanki i kolegów. Nie ukrywamy, że jest nam trochę ciasno, dlatego, korzystając z ładnej pogody, staramy się spędzać jak najwięcej czasu na placu zabaw. W miarę możliwości jest też realizowany program pracy zaplanowany na bieżący rok szkolny. Dużą wagę przywiązujemy do zapoznawania dzieci z zasadami bezpieczeństwa oraz utrwalania tych zasad. Klasy pierwsze poznają szkołę i nowe panie. Pracujemy także nad integracją klasowych zespołów.
Nie zapomnieliśmy oczywiście o obchodzeniu tzw. „świąt nietypowych”. W klasie IIA celebrowaliśmy 2 takie dni: „Dzień Czytania Książek” oraz „Dzień Marzyciela”.
„Dzień Czytania Książek”, przypadający na 6 września, zaczęliśmy od postawienia przed dziećmi problemów: „Czy warto umieć czytać?”, „Po co nam umiejętność czytania?”, „Co tracimy nie umiejąc czytać?”. Po krótkiej dyskusji dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich ulubionych książek- tych, które czytają sami i tych, które czytają im bliscy. Na koniec wykonaliśmy rysunkową zgadywankę. Uczniowie mieli za zadanie narysować postać, lub scenkę z wybranej przez siebie książki, a reszta klasy zgadywała o jaką pozycję chodzi.
W „dniu Marzyciela”, przypadającym na 8 września, dzieci wysłuchały wiersza J. Tuwima „Dyzio marzyciel”. Stało się to podstawą do dyskusji o tym, czy warto mieć marzenia. Jakie marzenia mają dzieci- pozostało to ich tajemnicą….
Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

Galeria [link]

Tekst i zdjęcia: A. Korzeniewska

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content