tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Pani WIOSNA w świetlicy

 „Tam daleko, gdzie wysoka sosna,
maszeruje drogą mała Wiosna.
Ma spódniczkę mini, sznurowane butki
i jeden warkoczyk krótki…”
Dnia 21 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna, która jest zapowiedzią słonecznych dni i budzenia się przyrody do życia. Wychowankowie naszej świetlicy z radością czekali na przyjście Pani Wiosny uczestnicząc w różnorodnych zajęciach ukazujących uroki tej kolorowej, pachnącej i radosnej pory roku.
W trakcie zajęć edukacyjno-wychowawczych dzieci omawiały wspólnie z wychowawcami świetlicy zmiany zachodzące wiosną w przyrodzie, rozwiązywały zagadki o wiośnie, zapoznały się z utworami o tematyce wiosennej, śpiewały piosenki związane z nadejściem wiosny. Podczas prac plastyczno-technicznych uczniowie bardzo chętnie wykonywali różnorodnymi technikami (malowanie farbami, wyklejanka, orgiami) prace związane z tą porą roku m. innymi:  portret Pani Wiosny, wiosenne kwiaty czy długonogie bociany. Prace dzieci udekorowały nasze sale w świetlicy.

Galeria [link]

Tekst: M. Krzysztyniak
Zdjęcia: M. Krzysztyniak, A.Warda
, M. Marszał

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content