tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, 2020

„Książki, to są najlepsi Twoi przyjaciele. Nie wyśmieją, nie zdradzą, a nauczą wiele.” Jan Rak

29 września w świetlicy obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dzień ten był doskonałą okazją, by uświadomić dzieciom jakie korzyści przynosi głośne czytanie i dlaczego warto czytać. Czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole, jest wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Tego dnia nasze świetliczaki wzięły udział we wspólnym głośnym czytaniu ulubionych pozycji książkowych. Dzieciom czytali nauczyciele i starsi uczniowie. Świetliczaki opowiadały o swoich ulubionych książkach, zachęcały do czytania swoje koleżanki i kolegów. Przypomnieliśmy sobie, jak powinno się postępować z książką, jak o nią dbać, by służyła nam przez długie lata.
Zachęcamy do sięgania po książkę w każdej wolnej chwili.

Galeria [link]

Tekst: A. Warda
Zdjęcia: nauczyciele świetlicy

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content