tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Obchody 11 listopada w naszej szkole

Corocznie w naszej szkole uroczyście upamiętnialiśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednak w tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii, niestety nie mogliśmy świętować z całą wspólnotą szkolną. Mimo trudności uczniowie naszej szkoły upamiętnili tę uroczystość.
Kilka tygodni temu przygotowywali kartki z życzeniami dla pana Mieczysława Frąckiewicza, który obchodził swoje 102. urodziny. Akcja została zorganizowana przez Centrum Edukacyjne IPN. Wysyłanie kartek urodzinowych było okazaniem szacunku dla Bohatera oraz lekcją historii. Przez ten gest oddaliśmy hołd osobom, które poświęciły się dla kraju w najtrudniejszych momentach. 
Na zajęciach etyki uczestnicy zajęć przygotowywali dekorację w postaci biało-czerwonych flag. Zdobią one nasze szkolne korytarze. Na drzwiach do sal lekcyjnych zawisły karty cytatów znanych Polek i Polaków. Za ich pośrednictwem  mogliśmy zmobilizować jak największą liczbę osób do rozmów na temat znanych osób, których wypowiedziane przez nich słowa, myśli, sentencje skłaniają nas do przemyśleń, zmiany postaw i refleksji na temat życia i patriotyzmu. 
W środę 10 listopada uczniowie ubrali się w biało-czerwone stroje, wspólnie wykonywali kotyliony, flagi oraz oglądali przedstawienie przygotowane przez klasę 7f. O godzinie 11.11 w naszej szkole zabrzmiały słowa Mazurka Dąbrowskiego.  – nasza szkoła wzięła udział w akcji “Do Hymnu”.
Niech 11 listopada przypomina na, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować. 

Galeria [link]

Tekst: W. Pikuła
Zdjęcia: K. Dzwonowska

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content