tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

„Nie pal przy mnie, proszę”

W drugim półroczu roku szkolnego 2021/22 w świetlicy szkolnej były realizowane zajęcia w ramach programu zdrowotnego „Nie pal przy mnie, proszę”. Głównym celem tego programu było kształcenie postawy odpowiedzialności za własne zdrowie, a zwłaszcza zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu. Na zajęciach uczniowie odgrywali scenki dramowe, wykonywali tematyczne prace plastyczne. Dużo czasu na wykonanie plakatu: „Nie pal, proszę Cię stokrotnie” poświęciły dzieci ze świetlicy porannej. W ramach programu odbyło się spotkanie z pielęgniarką szkolną nt. „Czy dymek papierosowy to dym dobry czy zły?”. Pani pielęgniarka uświadomiła dzieciom jak szkodliwy dla naszego organizmu jest dym papierosowy. Uczniowie dowiedzieli się jak radzić sobie w sytuacji, gdy inni palą papierosy, jak grzecznie poprosić, aby nie palono w ich obecności. To było bardzo ciekawe i pouczające spotkanie, za które serdecznie wszyscy podziękowaliśmy naszej szkolnej pielęgniarce.

Galeria [link]

Tekst: H. Kapusta
Zdjęcia: wychowawcy świetlicy

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content