tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Na sportowo żyjesz zdrowo

Tematyka zajęć promujących zdrowy tryb życia, racjonalne gospodarowanie wolnym czasem oraz aktywność fizyczną poprzez udział w zajęciach sportowych, jest obecna w programie wychowawczym naszej świetlicy. Uczniowie chętnie biorą udział w różnych zajęciach sportowych. Na ich życzenie, przy sprzyjającej pogodzie organizujemy zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu np.: gra w piłkę nożną , skoki na skakance, zabawa w berka, gra w zbijaka, hula-hop, gra w gumę. W sali świetlicowej prowadzimy zabawy wymagające od dzieci nie tylko aktywności ruchowej, ale również intelektualnej np.: rozgrywki pin-ponga, gra w piłkarzyki, zabawy z chustą animacyjną. Dzieci chętnie uczęszczają także na w bezpłatne zajęcia sponsorowane przez Urząd Dzielnicy „Od zabawy do sportu”, a także na inne zajęcia zaakceptowane przez rodziców. Na zajęciach w świetlicy szkolnej uczniowie wymyślali hasła, rymowanki, powiedzonka o tematyce sportowej, wymieniali ulubione dyscypliny sportowe oraz nazwiska swoich idoli sportowych. Najciekawsze hasła zostały umieszczone na plakatach reklamujących zajęcia sportowe:
– Ćwicz z nami, bo o zdrowie dbamy;
– Na w-f biegam, skaczę, w piłkę gram i dobrą kondycję mam;
– Ruch i sport to zdrowie, przyda się Tobie;
– Żeby ciągle zdrowym być muszę wciąż aktywnym być;
– Zamiast grać na komputerze lepiej jeździć na rowerze;
– Zdrowe jedzenie, zdrowe picie, aktywność fizyczna, to zdrowe życie;
– Zajęcia w-f lubimy i chętnie w nich uczestniczymy;
– W-f jest zdrowy, kolorowy, nie bierz zwolnień tylko ćwicz, panie Cię wyćwiczą w mig;
– Im więcej sportu, tym lepsza kondycja i samopoczucie;
– Na sportowo żyjesz zdrowo.
Teraz już każde dziecko wie, że sport to zdrowie. Nasi uczniowie chętnie uczestniczą w zajęciach sportowych i zachęcają do różnych aktywności ruchowych swoich kolegów i koleżanki.

Galeria [link]

Tekst: W. Łukasiak, A. Warda
Zdjęcia: nauczyciele świetlicy

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content