tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Muzealne lekcje on-line w ramach projektu “Warszawa z klasą, klasa w Warszawie”

17 XII klasa 7e miała w ramach godziny wychowawczej lekcję on-line przeprowadzoną przez pracownicę Muzeum Warszawy. Spotkanie przybliżało uczniom Warszawę oraz jej historię. Uczestnicy poznali warszawskie zabytki i legendy, a także interesującą literaturę varsavianistyczną znajdującą się w muzealnej bibliotece. W trakcie lekcji oglądali slajdy, odpowiadali na pytania, rozwiązywali testy wyboru i quizy o Warszawie. Podczas zajęć korzystano z różnych pomocy naukowych: zdjęć, widokówek, slajdów, krótkich filmów o stolicy oraz wybranych publikacji o Warszawie. Po zakończonych zajęciach każdy otrzymał linki do filmów: O czytelni Muzeum Warszawy, Spacer po Warszawie, Warszawa z lotu ptaka.

Tekst: I. Dubielecka

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content