tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w świetlicy

5 listopada, w Kalendarzu Świąt Typowych i Nietypowych, przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.
Bajki i baśnie, zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu każdego dziecka. Są źródłem bogatych przeżyć, wrażeń i sposobem na wzbogacanie wyobraźni. Równie uwielbiane przez dzieci jest przebieranie się i odgrywanie różnych ról. Dlatego w Dniu Postaci z Bajek, w klasie IA, został zorganizowany konkurs na najpiękniejsze bajkowe przebranie. Do jury zaproszeni zostali uczniowie ze starszych klas (oczywiście wszystko odbywało się z zachowaniem reżimu sanitarnego). Oceniana była pomysłowość i oryginalność stroju, ale też sztuka prezentacji. Na wszystkie dzieci biorące udział w zabawie czekały nagrody.
Zachęcam do obejrzenia zdjęć.

Tekst i zdjęcia: A. Korzeniewska

Bajki, baśnie zarówno te czytane jak i oglądane odgrywają ważną rolę w życiu dziecka, dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta…
Dnia 8 listopada 2021r. obchodziliśmy w świetlicy w klasach drugich Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Święto to przypada na 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a (1901-1966). Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć , wrażeń i sposobem wzbogacania wyobraźni. W tym dniu drugoklasiści wysłuchali fragmentów bajek, rozpoznawali bajkowe postaci i tytuły bajek oraz oglądali fragmenty swoich ulubionych bajek. Dzieci z radością i uśmiechem na twarzy wyczarowały piękne postaci bajkowe, zapraszamy do podziwiania.

Tekst: M. Krzysztyniak
Zdjęcia: M. Krzysztyniak, M. Czerniszewska, M. Mścichowska

Galeria [link]

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content