tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy, które przypada 15 września. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać ich talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić. ,,Międzynarodowy Dzień Kropki” powstał w 2008 roku, a inspiracją dla niego było opowiadanie z książki ,,The Dot” amerykańskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci – Petera H. Reynoldsa. Jego bohaterką jest dziewczynka, Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Obecnie święto jest obchodzone już w 108 krajach. W naszej szkole powstały również wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. Co robiliśmy po obejrzeniu filmu „The Dot” o małej Vashti?

  • Samorząd Uczniowski ogłosił akcję: „Kto w kropki przebrany – nie będzie pytany”, co zaowocowało pomysłowością w dobieraniu elementów garderoby w kropki;
  • w ramach informatyki uczniowie p. Dzwonowskiej rysowali w edytorze grafiki komputery z kropek oraz biedronki, planety, pąki kwiatów, misie z kropek, zaś uczniowie 6a i 6f z p. Szczepińską wykonali grafiki z kropek;
  • podczas matematyki uczniowie p. Hojdy narysowali posągi z Wyspy Wielkanocnej łącząc kropki, a starsi, z klasy VIII połączyli ponad 400 kropek tworząc rysunek magika w czasie występu, zaś po godzinie wychowawczej powstały śliczne, kolorowe dekoracje kropkowych sów zdobiące salę lekcyjną;
  • klasa 3c wraz z p. Kowalską wykonała prace plastyczne pt.: Świat z kropek;
  • klasa 1c podczas zajęć edukacji wczesnoszkolnej rozmawiała z p. Salą
    o Dniu Kropki, a po obejrzeniu filmu o Vashti, dzieci wykonały prace plastyczne z kropek;
  • podczas zajęć świetlicowych wychowawcy świetlicy – p. Karkocha i p. Angrocka rozmawiały o posiadanych talentach, by następnie kreatywnie wykonać prace plastyczne z wykorzystaniem kolorowych kropek wyciętych z papieru kolorowego;
  • 8G, w czasie godziny wychowawczej z p. Jelonek, po obejrzeniu filmu i rozmawie na jego temat, przy pomocy kropek zapisała na listkach swoje imiona lub przezwiska – efekty działań twórczych wywieszono na gazetce, w sali;
  • uczniowie p. Dubieleckiej stworzyli zaś w ramach zajęć j. polskiego opowiadania twórcze i wiersze pt.: Kropka;

Obchody International Dot Day to czas na rozmowy z dziećmi na temat ich talentów i możliwość ich zaprezentowania, bo każdy z nas ma w sobie ukryty talent, który wymaga ujawnienia. Wystarczy nieco śmiałości i odwagi. Gratulujemy wszystkim zaangażowanym kropkowym twórcom.

Zdjęcia – link

tekst: I. Dubielecka;
zdjęcia: K. Dzwonowska, A. Angrocka, M. Karkocha, A. Korzeniewska

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content