tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

„Malowanie na ekranie” – lekcja informatyki w oddziale przygotowawczym klas 1-3

Od kwietnia 2022 r. w naszej szkole dzieci z Ukrainy rozpoczęły naukę w oddziale przygotowawczym dla klas 1-3.
29.04.2022 r. w szkole odbyła się tzw. lekcja otwarta z informatyki, w której uczestniczyli nauczyciele z warszawskich szkół i doradca metodyczny WCIES.
Podczas zajęć uczniowie z Ukrainy wykonywali rysunek w programie Paint. Jednocześnie uczyli się i utrwalali słownictwo w języku polskim (prostokąt, trójkąt, owal, pędzel, gumka, drzewa, choinka, dom, okna, drzwi, pień, dach, chmura, słońce). W tym celu nauczycielka przygotowała kartę pracy. Polecenia były w języku polskim i ukraińskim.
Niewątpliwie dużym wsparciem dla nauczyciela pracującego w oddziale przygotowawczym jest pomoc asystenta, który pełni rolę tłumacza, pomaga polskim nauczycielom komunikować się z ukraińskimi dziećmi.
Były to dopiero czwarte zajęcia z informatyki w oddziale przygotowawczym. Podczas lekcji dzieci pracowały w skupieniu i z dużym zaangażowaniem. Praca przy komputerach sprawiła im wiele radości i satysfakcji.
Obserwujący nauczyciele zobaczyli jak wygląda praca w oddziale przygotowawczym, jakie można napotkać trudności oraz wymienili się spostrzeżeniami.

Galeria [link]

Tekst: K. Dzwonowska
Zdjęcia: A. Chmiel

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content