tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Majowe świętowanie w świetlicy

Przed zbliżającymi się tzw. świętami majowymi: 1,2 i 3 maja, w naszej świetlicy został przeprowadzony quiz wiedzy. „ Jak dobrze znasz swój kraj – Polskę i ile wiesz o naszym kraju?”. Zanim przystąpiono do wykonywania zadań konkursowych dzieci oglądały prezentację multimedialną „ Majowe święta, czyli historyczna podróż po Polsce ”. W bardzo interesujący ciekawy sposób przedstawiała ona wydarzenia historyczne, które miały miejsce
w Polsce sprzed 231 laty. Śpiewaliśmy piosenkę „ Witaj maj, trzeci maj ” i wykonaliśmy gazetkę, którą udekorowaliśmy chorągiewkami i kotylionami w kolorze biało-czerwonym.
 Do wykonania zadań konkursowych, w których mowa o szacunku do ludzi pracy, symbolach narodowych, patriotyzmie i znaczeniu Ojczyzny w naszym życiu, zostali zaproszeni chętni uczniowie z klas trzecich. Nieliczne tylko błędy w odpowiedziach świadczą o zainteresowaniach dzieci historią swojej Ojczyzny. Wszystkie lubią zwiedzać zabytki kultury w różnych zakątkach kraju, gdyż kochają swój kraj i są dumni, że mieszkają i uczą się w Polsce.
Nagrodzeni uczniowie z klas III, którzy otrzymali maksymalną liczbę punktów:
Klasa III C: Szymon K. , Anastazja T. , Anna P. ,Wiktoria W. , Robert K., Alek M.         
Klasa III D: Hania K. , Natalia C. , Leon S.
Klasa III B: Amelka Z.     

Galeria [link]

Tekst: H. Kapusta, A. Warda
Zdjęcia: wychowawcy świetlicy

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content