tel.: 22 836 39 78
e-mail: zsp7@edu.um.warszawa.pl

O naszej szkole

Konkursy

Ogólnopolski konkurs „Tysiąc powodów by czytać”

DATA: 24 X-28 XI 2019 r.
CEL: popularyzacja wiedzy neurobiologicznej
ORGANIZATOR: Empik

W dniach 24 X-28 XI 2019 r. nasza szkoła przystąpiła do akcji promującej czytelnictwo i wzięła udział w ogólnopolskim konkursie, pt.: „Tysiąc powodów by czytać”, zorganizowanym przez Empik. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej z ulubioną sceną z wybranej książki. Uczniowie klasy siódmej stworzyli ilustrację do powieści „Alicja w Krainie Czarów”,a następnie cała społeczność szkolna czyli uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły, jej przyjaciele i sympatycy, mogli codziennie głosować poprzez aplikację mobilną Empiku na swoją placówkę.
Dzięki wspaniałej współpracy, mobilizacji i aktywności całego środowiska udało się osiągnąć III miejsce w Polsce, jako jedyna szkoła z Warszawy, co pozwolio wzbogacić naszą bibliotekę o około 1000 książek, których tytuły wybierali uczniowie. Sukces jest tym większy, że jedynie pięć szkół z całej Polski, w kategorii szkoły ponad 120 uczniów, wygrało nagrody rzeczowe. Udział w akcji wzięło aż 550 szkół.
Uzyskaliśmy imponujacy wynik ponad 30 tysięcy oddanych głosów, co świadczy o wspaniałej współpracy całej społeczności i zintegrowaniu środowiska dla osiągnięcia wyjątkowego celu – wygrania książek, które posłużą nie tylko obecnym uczniom, ale też następnym rocznikom.
W dniu 23 stycznia 2020 r. nastąpiło uroczyste przekazanie przez Empik wybranych przez nas książek. Zachęcam do obejrzenia zdjęć z tego spotkania.

tekst: M.Tomaszek;
zdjęcia: K. Dzwonowska, „Manufaktura Kadru”, Empik

Zdjęcia [link]

Skip to content