tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Konkurs „W stronę gwiazd”

W listopadzie 2020r. biblioteka szkolna zaprosiła uczniów naszej szkoły do udziału w ogólnopolskim konkursie o tematyce astronomicznej „ W stronę gwiazd”, organizowanym przez Centrum Naukowe Hevelianum w Gdańsku. Celem konkursu było świętowanie międzynarodowej współpracy na rzecz rozwoju nowej wiedzy i technologii kosmicznej. W dobie, kiedy wracamy do idei wielkich misji kosmicznych, jak planowany powrót człowieka na Księżyc czy przyszła podróż na Marsa, jest istotne, aby zwrócić uwagę młodego pokolenia na tematykę związaną z kosmosem. Zadaniem naszych najmłodszych uczniów było wykonanie pracy plastycznej do wyboru z trzech tematów (statek kosmiczny, łazik, satelita), uczniowie klas 4-8 mieli zaprojektować i opisać misję kosmiczną. Do organizatora konkursu wysłaliśmy 9 prac, z których komisja, mamy nadzieję, wyłoni najciekawsze.

Galeria [link]

Tekst: Bibliotekarze

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content