tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Konkurs poetycko-biblioteczny „Wszystko jest poezją”

Z okazji swojego święta, w dniu 8 maja, Biblioteka zaprasza klasy 4-8 w ramach obchodzenia Tygodnia Bibliotek (09-15.05.2022 roku) do udziału w konkursie, którego celem jest popularyzacja klasyki literatury polskiej i zagranicznej.
Tak jak napisał Edward Stachura „Wszystko jest poezją”, zachęcamy więc naszych Czytelników do szukania poezji na grzbietach książek, w ich tytułach. Możecie skorzystać z księgozbioru szkolnego, wykorzystać własne zbiory lub udać się do Biblioteki Publicznej. Książki mogą być z działu beletrystyki lub literatury popularnonaukowej. Ważny jest tytuł książki i jaki będzie temat wiersza.
Osoby chętne do udziału w konkursie mają za zadanie ułożyć wiersz na dowolny temat, ale nie taki zwykły wiersz tylko:
*wykorzystując tytuły dowolnych książek;
*każdy grzbiet książki z wypisanym na nim tytułem dzieła to zawsze jeden wers wiersza;
*wiersz musi liczyć 6-8 wersów (składać się przynajmniej z 6 wersów, czyli sześciu książek, maksymalnie może mieć osiem wersów, czyli osiem książek).
Na koniec: zrobić zdjęcie stosika książek = wiersza. Ważne, żeby dało się go odczytać. Podajemy własny tytuł naszego wiersza i wysyłamy wraz ze zdjęciem na adres mailowy: monikat@sp321.pl.pl podając swoje dane (imię, nazwisko i klasę).
Zdjęcia zostaną poddane ocenie jury powołanego przez organizatora (czyli bibliotekę :-)). Najlepsze – najbardziej kreatywne wiersze  – zostaną nagrodzone, a wszystkie opublikowane na stronie szkoły.
Na prace czekamy do 23 maja 2022 roku. Ogłoszenie wyników do końca miesiąca.
A oto wiersz dla Was od Biblioteki:
Tytuł wiersza: „Przyjaźń na wszystko”
„Przyjaźń”
„Coś o tobie i coś o mnie”
„Drugie bicie serca”
„Kosmos”
„Przyjaźń na zawsze”
„Jeśli tam jesteś”
„Tere-fere”
„Cuda wianki”
Z jakich książek został utworzony? Kto jest autorem tych tytułów? Podejrzyjcie na zdjęciach.

Galeria [link]

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content