tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Kl. 8e na Zamku Królewskim

Dnia 1.10.2021 r. klasa 8 E pod opieką wychowawcy – p. Ireny Dubieleckiej, uczestniczyła w lekcji dotyczącej historii parlamentaryzmu polskiego w Zamku Królewskim. Uczniowie dowiedzieli się
za panowania którego władcy powstały sejmiki, a potem sejm, gdzie i jak często obradował oraz jakie miał kompetencje czy na czym polegały obowiązki szlachcica. Wszyscy wzięli udział w części warsztatowej wcielając się w posłów poszczególnych województw, którzy musieli podjąć decyzję
w sprawie sojuszu króla Jana III Sobieskiego z władcą Austrii, co zatwierdził marszałek, czyli wybrany w głosowaniu – Tomek. Następnie zobaczyliśmy oryginały obrazów Jana Matejki: Konstytucja 3 Maja i Rejtan. Potem wszyscy udali się pod kolumnę Zygmunta III Wazy, gdzie część męska klasy postanowiła recytować w plenerze Inwokację z Pana Tadeusza, solo i w grupie. Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć wszyscy zadowoleni z wycieczki powrócili do szkoły.

Galeria [link]

Tekst i zdjęcia: I. Dubielecka

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content