tel.: 22 836 39 78
e-mail: sekretariat@zsp7.warszawa.pl
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

KIERMASZ KSIĄŻEK WYCZYTANYCH (akcja wiosennej wymiany książek)

W maju (dokładnie 8 maja) świętujemy Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek, dlatego zachęcamy wszystkich uczniów i rodziców do udziału w zorganizowanej przez bibliotekę, w dniu 20 maja 2023 roku (sobota) w godz. 9.00-12.00, WIOSENNEJ WYMIANIE KSIĄŻEK.
Wspólnie możemy dać drugie życie książce, wymieniając swój egzemplarz zdobywacie coś nowego, fajnego do czytania. Można znaleźć dla siebie idealną książkę 😉
WOLONTARIAT: Zapraszamy do biblioteki chętne od 4 do 6 osób, do zapisania się do pomocy w organizacji akcji. Do zdobycia 6 godzin wolontariatu. Bardzo się ucieszymy jak nam pomożecie w ustawianiu stołów; udzielaniu wsparcia dla uczestników, pilnowanie przestrzegania zasad w trakcie trwania wymiany; porządkowanie miejsca po akcji. Czas trwania zajęcia w godz. 8.00-13.00.
WOLONTARIAT: Osoba chętna do czytania przez 4 razy po 10 min fragmentu książki, dla wszystkich odwiedzających. W pozostałym czasie pomoc przy akcji. Czas trwania zajęcia w godz. 9.00-12.00. Do zdobycia 5 godzin wolontariatu.

Regulamin Wymiany Książek:

 1. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
 2. Akcja zorganizowana jest dla młodzieży i dorosłych osób.
 3. Odbędzie się ona w plenerze (na boisku przy sali gimnastycznej) przy sprzyjającej pogodzie. W innym przypadku na terenie szkoły (stołówka).
 4. Dla osób posiadających dużą liczbę książek jest możliwe zarezerwowanie stolika (ławki szkolnej). Należy do dnia 30.04.2023 r. przesłać informację w tej sprawie na e-maila monikat@sp321.pl.pl lub Librusem.
 5. Osoby posiadające kilka książek uczestniczą jako odwiedzający.
 6. Uczeń może wymienić książki tylko na literaturę dla młodzieży.
 7. Literaturę dla dorosłych może wymieniać tylko osoba dorosła.
 8. Przynosimy swoje książki, z którymi chcemy się rozstać (odwiedzający nie więcej niż 10 vol.) i w zamian wybieramy sobie tyle samo książek z przyniesionych przez innych.
 9. Wymianie podlegają tylko książki z beletrystyki i literatury popularno-naukowej.
 10. Nie podlegają wymianie broszury, podręczniki, słowniki, ani tytuły nieaktualne.
 11. Wymiana każdej książki jest na zasadzie towar za towar, czyli jedna sztuka książki na jeden egzemplarz innej książki.
 12. Książki wydane przed 2000 r. wymieniamy również na książki wydane przed 2000 r., a książki wydane po 2000 r. wymieniamy na dowolne, po tej dacie wydania.
 13. Transakcja odbywa się między dwoma osobami, które wspólnie podjęły decyzję, że są zainteresowane taką wymianą.
 14. W wymianie mogą brać udział tylko książki w dobrym stanie. Przeglądajcie wspólnie książki przy wymianie, bo reklamacje nie będą uwzględniane.
 15. Biblioteka nie uczestniczy w transakcjach między wymieniającymi się książką osobami, jest tylko organizatorem akcji.
 16. Biblioteka też uczestniczy w wymianie książek. Będzie posiadać swoje stanowisko.
 17. W czasie akcji trzeba przestrzegać zasad kulturalnego zachowania się.

Akcja realizowana jest w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content