tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Jak uczcić Narodowe Święto Niepodległości w czasie pandemii?

W tym roku ze względu na trudne warunki obchody były inne niż zwykle.

Nasza szkoła włączyła się do akcji “Niepodległa do hymnu”. Uczniowie wraz z nauczycielami o symbolicznej godzinie 11.11 odśpiewali “Mazurka Dąbrowskiego” stwarzając atmosferę jedności i solidarności – tak ogromnie potrzebną dziś nam wszystkim. W czasie lekcji przypominali sobie ważne daty oraz sylwetki bohaterów związanych z odzyskaniem niepodległości.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w mobilnej grze terenowej “Głos walczącej Warszawy, podpułkownik Wacław Lipiński” [link]

Pamiętajmy w tym szczególnym dniu o naszych bliskich – zadzwońmy, napiszmy, pokażmy, że o nich pamiętamy. Może ktoś z naszych sąsiadów potrzebuje pomocy?
Nie zapomnijmy wywiesić flagi na znak jedności.
Mamy nadzieję, że za rok będziemy już świętować hucznie, radośnie i bez przeszkód.

11 listopada przypada jedno z najważniejszych świąt państwowych.
W tym roku obchodzimy 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasza ojczyzna po 123 latach odzyskała suwerenność i pojawiła się na mapach Europy. Było to możliwe dzięki temu, że w okresie niewoli przekazywano młodym Polakom przywiązanie do kultury narodowej, uczono potajemnie języka polskiego i miłości do kraju. Do odzyskania niepodległości przyczyniła się działalność naszych trzech wybitnych rodaków: Józefa Piłsudskiego, Ignacego Jana Paderewskiego i Romana Dmowskiego. Należy pamiętać, że zdobyta wolność nie jest czymś trwałym, tylko czymś co należy pielęgnować.
Przed nami ogromne zadanie – dbajmy o naszą Polskę.

“Ojcowie Niepodległości”
Roman Dmowski – Warszawa, aleja Jana Chrystiana Szucha
Ignacy Jan Paderewski – Warszawa, Park Ujazdowski
Józef Piłsudski – Warszawa, ul. Belwederska 52
Zdjęcia wykonane przez uczennicę Agatę na Szkolny Konkurs Fotograficzny

“Ślady historii w naszym mieście”

Galeria [link]
“Szkoła do hymnu” – zdjęcia z roku 2019/2020 [link]

Tekst: W. Pikuła
Zdjęcia: K. Dzwonowska, M. Karkocha

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content