tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Gość w świetlicy

 Na przełomie lutego i marca w świetlicy szkolnej odbyły się spotkania z pielęgniarką szkolną.
W zajęciach wzięły udział dzieci z klasy 1a, 2e, 2d i 3a. Celem wizyty była rozmowa na temat konieczności dbania o higienę jamy ustnej. Uczniowie dowiedzieli się co to jest szkliwo, jak ważne jest regularne mycie i czyszczenie zębów oraz systematyczne chodzenie do dentysty. Na modelu szczęki, dzieci trenowały jak prawidłowo szczotkować zęby. Pani pielęgniarka rozdała uczniom materiały edukacyjne „Dziel się uśmiechem”. W grupach świetlicowych wychowawcy omówili korzyści jakie wynikają z profilaktyki dbania o zęby. Dzieci dowiedziały się , że każde zęby są inne i mają swój „fason” oraz różny odcień bieli. Omówiliśmy, co szkodzi zębom, uszkadza ich szkliwo i jest początkiem próchnicy. Dzieci wykonały prace plastyczne i zaśpiewały piosenkę „Kubek, szczotka, pasta ciepła woda”. Na zakończenie wszyscy obejrzeli film edukacyjny „Było Sobie Życie-Zęby” oraz zagrali w tematyczną grę planszową.

Galeria [link]

Tekst: M. Marszał
Zdjęcia: H. Kapusta, A. Korzeniewska, M. Krzysztyniak, M. Marszał

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content