tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Europejski Dzień Języków – 26 września

W dniach 25-28 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków, który został ustanowiony przez Radę Europy w 2001 roku i jest świętowany we wszystkich krajach europejskich (26 września). Głównym założeniem tego święta jest promowanie bogactwa kulturowego Europy oraz motywowanie uczniów do nauki języków obcych. Nasi uczniowie z klas 0-3, pod opieką nauczycieli języków obcych, robili flagi państw europejskich na lekcjach j. angielskiego i poznawali elementy kultury tych krajów. Uczniowie z klas starszych przygotowali interesujące prezentacje mające na celu ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu. Starsi uczniowie uczyli się jednej zwrotki hymnu Unii Europejskiej w j. angielskim oraz j. niemieckim. Elementy zabawy, ćwiczenia interaktywne i quizy uatrakcyjniły lekcje języków obcych. Niektóre klasy założyły ubrania w kolorach flag wybranych państw. Ponadto uczniowie klas 7 i 8 robili flagi państw niemieckojęzycznych.
Z okazji Europejskiego Dnia Języków odbyły się różne konkursy: konkurs znajomości czasowników nieregularnych z j. angielskiego, quiz: ‘What do you know about Europe?’ dla klas 7 i 8 oraz konkursy językowo-plastyczne dla klas 4-8.
Życzymy Wszystkim Uczniom wytrwałości w nauce języków obcych.

Zdjęcia – link

tekst: B. Maciejewska;
zdjęcia: P. Borkowska, J. Szostak, E. Leończyk, H. Kęczkowska, M. Santorek

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content