tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Etyka w naszej szkole

Szanowni Rodzice, od 1 września w naszej szkole będą odbywać się międzyoddziałowe zajęcia etyki. Zasadniczym celem etyki w szkole podstawowej jest kształtowanie szacunku, wartości i odpowiedzialności. Na podstawie bajek, opowiadań i filmów oraz obserwacji codziennego życia uczniowie poznają najważniejsze wartości etyczne.
Program nauczania w klasach młodszych oparty jest na programie Marka Gorczyka „Etyka. Chcemy być lepsi”. W klasach IV-VIII pracować będziemy z programem Anny Ziemskiej i Łukasza Malinowskiego „Ludzkie ścieżki”. Programy są zgodne z Podstawą Programową. Zajęcia mają charakter integracyjny.
Tematy będą dostosowywane do możliwości, zainteresowań i predyspozycji uczniów. Najważniejsze jest to, aby nauczyciel słuchał jakie problemy mają dzieci i wskazał im najprostsze rozwiązania.
Zdobyta wiedza będzie weryfikowana za pomocą zagadek, krzyżówek i quizów. Uwzględniony zostanie wysiłek i zaangażowanie ucznia. Zajęcia etyki będą impulsem, który pomoże ”się otworzyć”.
Uczniowie dzięki współpracy z fundacja Równość w szkole otrzymają bezpłatne zeszyty.

Deklaracja wyrażenia woli uczestnictwa dziecka w zajęciach.
Po wypełnieniu, deklarację proszę dostarczyć do wychowawcy klasy.

Tekst: W. Pikuła

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content