tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Dzień Ziemi w świetlicy

22.04 WYPADA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI. Jest to największe ekologiczne święto świata. Uczniowie brali udział w różnych zajęciach poświęconych tematyce ekologii. W ramach wspomnianych zajęć odbyły się pogadanki dotyczące segregacji śmieci, mówiliśmy o sposobach oszczędzania wody bez której nie byłoby życia oraz możliwościach dbania o najbliższe środowisko. Ponadto świetliczaki dowiedziały się również o sposobach oszczędzania energii. Do realizacji zajęć wykorzystane zostały zagadki, quizy, piosenki, filmy edukacyjne oraz kolorowanki z okazji Dnia Ziemi. Przeprowadzone zostały również warsztaty twórcze “Zrób coś nowego z odpadu starego”. Celem warsztatów było rozwijanie wrażliwości ekologicznej i artystycznej, rozbudzenie wśród uczniów świadomości ekologicznej, rozwijanie inwencji twórczej, kreatywności i pomysłowości. Zadaniem dzieci było wykonanie czegoś praktycznego, ładnego z dostępnych nam rzeczy, które były przeznaczone do wyrzucenia. Pomysłowość uczniów zaskoczyła prowadzących. Z wykonanych prac została utworzona wystawa w świetlicy. Dzieci świetnie się bawiły a nauka przez zabawę jest najprzyjemniejszą formą zdobywania wiedzy.
Zdjęcia dostępne w linku.

Galeria 1 [link]
Galeria 2 [link]

Tekst: M. Marszał
Zdjęcia: nauczyciele świetlicy

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content