tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Dzień Strażaka w klasie IA

Chociaż w planach życiowych małych chłopców coraz rzadziej pojawia się zawód: ”strażak”, zastąpiony przez chęć zostania np. youtuberem, sama profesja nie straciła na wartości i ważności. Nie można więc pominąć Święta Strażaka, obchodzonego 4 maja. W dniu tym, dzieci z klasy IA, obejrzały prezentację, z której dowiedziały się o pracy strażaków i ich obowiązkach, strojach i wyposażeniu Straży Pożarnej oraz o tym, jak zmieniały się wozy strażackie na przestrzeni lat. Wysłuchały także opowiadania „Jak Wojtek został strażakiem” oraz wiersza W. Broniewskiego „Pożar”. Przypomnieliśmy sobie numery alarmowe oraz informacje, które należy przekazać dyspozytorowi dzwoniąc z prośbą o pomoc. Na koniec każde dziecko „gasiło pożar” przeprowadzając przez labirynt strażaka idącego do pożaru oraz pokolorowały sylwety strażaków.
Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

Galeria [link]

Tekst i zdjęcia: A. Korzeniewska

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content