tel.: 22 836 39 78
e-mail: sekretariat@zsp7.warszawa.pl
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Dzień Otwarty w SP321

7 marca 2023 r. rusza rekrutacja w systemie elektronicznym do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych w szkołach podstawowych.
Harmonogram i szczegóły rekrutacji dostępne są na stronie Biura Edukacji https://edukacja.um.warszawa.pl/rekrutacja
Zachęcamy do zapisów dzieci do naszej szkoły.

2.02.2023 r. nasza szkoła miała ogromny zaszczyt zaprosić najmłodszych uczniów wraz z ich rodzicami na Dzień Otwarty. Już przed godziną siedemnastą zaczęli przybywać pierwsi goście, którzy zostali zaproszeni na salę i tam serdecznie przywitani przez Dyrekcję  naszej szkoły.
Najmłodsi goście zostali zaproszeni przez nauczycieli na różnorodne atrakcje organizowane w różnych zakątkach naszej szkoły. Aby zintegrować grupę na początku odbyły się zabawy z chustą Klanzy. Następnie każdy mógł odwiedzić różne sale, w których czekały przeróżne aktywności. Miłośnicy prac plastycznych mieli możliwość rozwijać swoje pasje w kąciku malarskim, porobić orgiami bądź tatuaże brokatowe. Umysły matematyczne chętnie odwiedziły sale, w której czekały tablice interaktywne, gry i zabawy matematyczne, doświadczenia i eksperymenty przeprowadzane pod czujnym okiem Pana Lucjana- nauczyciela naszej szkoły.  Natomiast Panie Anglistki przygotowały gry i zabawy z j. angielskim z wykorzystaniem słuchawek. Ogromne wrażenie na naszych gościach zrobiły zabawy z Photonami. Możliwość jazdy tymi robotami przyniosła mnóstwo zabawy i frajdy. Oprócz robotów w sali informatycznej czekały różne zabawy i gry z wykorzystaniem komputerów. Najmłodsi chętnie również korzystali z zabaw ruchowych z wykorzystaniem toru przeszkód.  W bibliotece szkolnej również wiele się działo. Odbyło się spotkanie z książką,  a na koniec dzieci otrzymały zakładki. Uczniowie klasy 5d wraz z wychowawczynią przygotowali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek mini przedstawienie  pt.: Zielony Kapturek. Inne atrakcje  to:
– Umiem napisać literkę, swoje imię [na tablicy],
– Mali Architekci- kącik konstruktora,
– Gry i zabawy rozwijające sprawność motoryki małej oraz logiczne myślenie.
W czasie kiedy dzieci dobrze się bawiły,  rodzice mieli okazję zapoznać się z ulotką naszej szkoły oraz została  zaprezentowana im prezentacja przedstawiająca najważniejsze atuty i działalność naszej szkoły. Pani Pedagog zapoznała rodziców z gotowością szkolną dzieci.
W ostatniej, ale nie mniej atrakcyjnej części Dnia Otwartego, rodzice wraz z dziećmi mieli okazję zwiedzić naszą szkołę, zajrzeć do różnych sal lekcyjnych, gdzie czekali na nich nauczyciele i specjaliści. Rodzice mogli porozmawiać z nauczycielami różnych przedmiotów, odwiedzić świetlicę, bibliotekę oraz stołówkę szkolną.
Podczas pożegnania z naszymi gośćmi, każdy otrzymał balon.
Mamy nadzieję, że wywarliśmy na naszych odwiedzających pozytywne wrażenie. Bardzo się cieszymy, że w tym roku mogliśmy spotkać się z dziećmi i ich rodzicami bezpośrednio. Być może już we wrześniu spotkamy się ponownie, aby rozpocząć wspólną, ośmioletnią przygodę edukacyjną w Szkole Podstawowej 321.
Na koniec z pewnością należą się szczególne podziękowania dla uczniów i nauczycieli, którzy włączyli się w przygotowanie tego szczególnego dnia.

Galeria [link]

Tekst: A. Kołakowska
Zdjęcia: Maja i Mateusz z kl. 8d

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content