tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Dzień Listonosza w klasie IA

18.10.2021r. w „Kalendarzu Świąt Nietypowych” przypada, może nie- nietypowe, ale na pewno mniej znane, święto- Dzień Listonosza. I chociaż rolę listonoszy przejęły, po części, SMSy, paczkomaty i przelewy bankowe- nadal nie można pominąć ważnej roli listonoszy w codziennym życiu.
Podczas zajęć świetlicowych w klasie IA, zastanawialiśmy się jaką rolę pełnią osoby wykonujące ten zawód w dzisiejszych czasach- co można, czy trzeba wysłać listem, zamiast np. zadzwonić. Wspominaliśmy o ich ciężkich torbach i wielu kilometrach, które muszą codziennie przejść. Na koniec pobawiliśmy się w listonoszy. Dzieci losowały imię koleżanki czy kolegi, do której napisali lub narysowali list. Następnie listy zostały dostarczone adresatom.
Uczniom bardzo podobała  się ta zabawa. Każdy z niecierpliwością czekał na swoja przesyłkę.

Galeria [link]

Tekst i zdjęcia:  A. Korzeniewska

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content