tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Dzień Języka Ojczystego 21 lutego

Nasza szkoła jak co roku dołączyła do społeczności obchodzącej Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego – święto ustanowione w czasie 30. Sesji Konferencji Generalnej UNESCO 17 listopada 1999 roku. Głównym przesłaniem międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego jest promocja wielojęzyczności oraz zwrócenie uwagi na chronienie różnorodności językowej, bezpośrednio związanej z problemem wymierania języków i kultur.
Uczniowie wykonali przepiękne laurki okraszone stosownymi cytatami, argumentami i rysunkami, dzięki czemu ćwiczyli nie tylko kompetencje polonistyczne takie, jak wyszukiwanie i selekcjonowanie informacji, argumentowanie czy poprawne pisanie, ale również własną kreatywność.

Prezentacja Laurki – link

Tekst: I. Dubielecka

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content