tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Dzień Dobrych Wiadomości, Międzynarodowy Dzień Urody

W życiu codziennym posługujemy się różnymi kalendarzami. Są w nich zaznaczone święta, o których wszyscy wiemy, i których daty są powszechnie znane. Istnieje też „Kalendarz świąt Nietypowych”, w którym zaznaczone są dni, o istnieniu których nawet nie wiemy.

W roku szkolnym 2020/21, z klasą IIC, postanowiłam pobawić się w obchodzenie wybranych z tego kalendarza świąt. I tak- 8 września obchodziliśmy Dzień Dobrych Wiadomości, bo jak wiadomo- „dobrych wiadomości nigdy za wiele”. Zajęcia zaczęliśmy od losowania. Każde dziecko wyciągnęło karteczkę z imieniem osoby, do której miało napisać, czy narysować, dobrą wiadomość. Po skończeniu pracy przez wszystkich uczniów listy zostały wręczone adresatom. Każde dziecko otrzymało skierowana do siebie miłą wiadomość i oczywiście- każde było bardzo zadowolone.

Kolejnego dnia (9 września) obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Urody. Przed dziećmi postawione zostały problemy do przemyślenia: „Czym jest uroda?”, „Czym jest piękno?”, „Jak można stać się pięknym?”. Wspólnie ustaliliśmy, że piękno jest w każdym z nas, a zobaczyć je można w dobrym postępowaniu.

Kolejne nietypowe święto już wkrótce, a chętnym  mamom proponuję sprawdzenie, jaki nietypowy dzień przypada na 13 września 🙂

Galeria [link]

tekst i zdjęcia: A. Korzeniewska

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content