tel.: 22 836 39 78
e-mail: sekretariat@zsp7.warszawa.pl
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Dzień Chleba, 2022 r.

W naszej szkole już kolejny raz obchodziliśmy Święto Chleba przypadający w październiku.  Ideą tego święta jest uczczenie chleba, który dosłownie i symbolicznie stanowi podstawę niezbędną do przeżycia każdego z nas oraz zwrócenie uwagi na problem głodu i marnowania jedzenia na świecie (pieczywo jest jednym z produktów najczęściej marnowanych).
W czasie obchodów zaprosiliśmy uczniów do wspólnego świętowania oraz propagowania idei szacunku do chleba. Uczniowie na szkolnym korytarzu podziwiali różne rodzaje chleba oraz zbóż. Klasy młodsze obejrzały film „Od ziarenka do bochenka” i na jego podstawie wykonali krótki quiz oraz rysunek zdrowego pieczywa lub kanapki.  Pod okiem wychowawcy przygotowywane były zdrowe kanapki oraz chlebki z masy solnej.
Uczniowie klas starszych zmierzyli się w quizie w aplikacji Kahoot – “Tajemnice chleba”. Każda klasa 4-8 wybrała jednego reprezentanta, który wystartował  w quizie. Uczestnik musiał mieć ze sobą telefon z dostępem do Internetu. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc (klasy: 6c, 8c, 8b) wygrali “Voucher na dzień niepytania dla klasy” do wykorzystania w roku szkolnym 2022/2023.
 „Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba, Podnoszą z ziemi przez uszanowanie. Dla darów nieba…”
Chleb zajmuje bardzo istotne miejsce w tradycji, kulturze oraz literaturze polskiej. O nim śpiewano, pisano wiersze i przysłowia. Do dziś jest ważnym elementem podczas uroczystości rodzinnych i kościelnych, a także symbolem urodzaju i dobrobytu. 

Galeria [link]

Organizatorzy: A. Chmiel. K. Dzwonowska, A. Kołakowska, B. Pawęzowska, B. Sala, A. Ukleja

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content