tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Dzieci – Dzieciom

W dniu 6.04.2022 r. odbyło się w naszej szkole wzruszające spotkanie ukraińskich dzieci uczęszczających do oddziału przygotowawczego z reprezentantami londyńskiej szkoły TETHERDOWN SCHOOL – Iiyanem i Elyasem, którzy przybyli tu wraz z rodzicami, aby obdarować te dzieci przywiezionymi przez siebie przyborami szkolnymi. Dar ten pochodził od angielskich uczniów, którzy swoje kieszonkowe przeznaczyli na zakup niezbędnych dla każdego dziecka artykułów szkolnych: zeszytów, długopisów, kredek, flamastrów, piórników oraz innych uczniowskich akcesoriów.
To było miłe i wzruszające spotkanie, które uświetniła swym występem ukraińska dziewczynka Sofija śpiewając w chwytający za serca sposób, ukraińską pieśń pt.: „Wiśniowy sad”, a potem z aktorskim „zacięciem” wyrecytowała jeden z wierszy Tarasa Szewczenki ukraińskiego poety narodowego.
Na zakończenie spotkania inicjatorka akcji p. Marlena otrzymała od dzieci z Ukrainy piękną laurkę
z napisem „Od dzieci z Ukrainy” umieszczonym na niebiesko- żółtej fladze Ukrainy. Pozostali uczniowie, uchodźcy z Ukrainy, uczęszczający do naszej szkoły, również zostali obdarowani przyborami szkolnymi i drobnymi upominkami.
Prezenty otrzymały dzieci z klas 0- 3, a także szkolne Świetliczaki. Inicjatywa ta dowiodła, że nawet drobny upominek wręczony dziecku przez inne dziecko dostarcza mu wielu radości i wywołuje na jego buzi uśmiech, tak ważny zwłaszcza teraz, w tych trudnych wojennych czasach.

Galeria [link]

Tekst: W. Łukasiak
Zdjęcia: K. Sawicka

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content