tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Czy warto pomagać innym?

Na początku maja na świetlicy porannej realizowaliśmy temat związany z wolontariatem. Zajęcia rozpoczęły się od wysłuchania bajki terapeutycznej Katarzyny Łopińskiej „Zawsze warto pomagać”, która wprowadziła nas w temat zajęć. Uczniowie z rozsypanki literowej ułożyli hasło „WOLONTARIAT”. Następnie rozmawialiśmy o zadaniach , jakie podejmuje wolontariusz i czy każdy może nim zostać? Dzieci bez trudu wymieniały te zadania, ponieważ wcześniej uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez wolontariuszy. W końcowej części zajęć uczniowie pracowali w grupach i na kartkach tworzyli mapę skojarzeń do hasła: „ Czym zajmuje się wolontariat ?”. Zwróciliśmy uwagę na organizowane
w naszej szkole akcje charytatywne i w jaki sposób można je wspierać. W wypowiedziach dzieci często podkreślane było, że aby pracować jako wolontariusz nie trzeba mieć specjalnych umiejętności. Najważniejsze są dobre chęci, czyli chęć niesienia pomocy innym, odpowiedzialność i wolny czas. Nie oznacza to jednak, że angażując się w pomaganie innym nie otrzymuje się nic w zamian? W zamian wolontariusze otrzymują satysfakcję, podwyższają swoją samoocenę i uczą się nowych rzeczy.
Dlatego warto pomagać, bo „POMAGANIE ZMIENIA ŚWIAT NA LEPSZE”.

Galeria [link]

Tekst: H. Kapusta,  A. Warda
Zdjęcia: nauczyciele świetlicy

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content