tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Czy da się bezpiecznie i rozważnie grać w gry komputerowe?

Nie ma już właściwie dziecka, które nie wie czym są gry komputerowe. Towarzyszą im one na każdym kroku. Dlatego też jest niezwykle ważne, żeby ich opiekunowie podchodzili do tej formy spędzania czasu wolnego z większą uwagą, a nawet pewną dozą ostrożności. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców i nauczycieli powstał poradnik pt.: „Gaming jako hobby dla dzieci i młodzieży” [link], dotyczący bezpiecznego i rozważnego grania w gry komputerowe.

Poruszane w nim są tematy takie jak oznaczenia wiekowe i klasyfikacja treści, zakładanie ustawień blokady rodzicielskiej, zasady rozważnego korzystania z komputera oraz rodzaje gier komputerowych, czy też możliwe ścieżki kariery w branży gier wideo. Omawiane są również korzyści płynące z grania w gry, ale zostały przypomniane zagrożenia jakie mogą czekać na nasze dzieci w wirtualnym świecie.

Link do poradnika

Artykuł powstał we współpracy z firmą C&A, ma jednak charakter czysto informacyjny i nie zawiera treści reklamowych.

Informacje zebrał: Dyrektor szkoły

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content