tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

„Czas się nie spieszy – to my nie nadążamy”

“Czas się nie spieszy, to my nie nadążamy” – pod takim tytułem odbyły się zajęcia w naszej świetlicy szkolnej dla uczniów klas 3-5. Wstępem do nich była pogadanka o racjonalnym gospodarowaniu czasem, promująca aktywny tryb życia. Podczas zajęć uczniowie zostali zapoznani jak ważne jest planowanie, prawidłowe gospodarowanie czasem. Nauczyciele uświadomili dzieciom jak prawidłowo korzystać z wolnego czasu, tak by się nie nudziły. Zachęcali uczniów do uczestniczenia w zajęciach pozaszkolnych i pozalekcyjnych, które rozbudzają u dzieci zainteresowania intelektualne i artystyczne. Dzieci dowiedziały się jak mogą aktywnie spędzić czas po lekcjach w szkole/ świetlicy szkolnej. Omówiony został prawidłowy sposób planowania zajęć w ciągu dnia tak, aby znalazł się czas na sport, zabawę, naukę i relaks. Uczniowie zapisywali na kartkach swój codzienny plan zajęć. Najlepsze opracowane plany zostały nagrodzone. Na koniec zajęć dzieci wspólnie ułożyły hasło promujące aktywny tryb życia. „SPORT TO ZDROWIE, UŚWIADOM TO SOBIE!”

Galeria [link]

Tekst: H. Kapusta
Zdjęcia: W. Łukasiak, J. Ratajczak

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content