tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Co to jest tolerancja?

,,Wszyscy jesteśmy tacy sami, choć każdy z nas jest inny ”

Akceptować drugiego człowieka takim jaki jest, to bardzo ważna wartość w życiu. Pamiętać należy o tym, że dobro wraca. Nie należy wytykać palcami, czy wyśmiewać innych z powodu odmienności. Każdy z nas ma uczucia.  Zanim kogoś wyśmiejesz, pomyśl o sobie – jak Ty czułbyś się na miejscu tej osoby. Czy byłoby Ci miło? Z pewnością nie…Dlatego „ NIE CZYŃ DRUGIEMU CO TOBIE NIEMIŁE ” a zamiast tego POMAGAJ!  I to właśnie jest tolerancja. Tolerancja to wyrozumiałość, uznawanie poglądów, przekonań czy zachowań innych osób, nawet jeśli one są odmienne od naszych lub nawet sprzeczne.
Pamiętaj i o tym, że ,, Wszyscy jesteśmy tacy sami, choć każdy z nas jest inny ”. Każdy z nas ma swoją godność i zasługuje na wzajemny szacunek i dobre traktowanie.
W marcu w świetlicy szkolnej zostały przeprowadzone zajęcia związane z tolerancją.  Odbyły się pogadanki, ciekawe rozmowy, konkursy. Dzieci wykonały plakaty, medale i ordery życzliwości. Wysłuchały piosenek o przyjaźni i koleżeństwie.

Galeria [link]

Tekst: H. Kapusta
Zdjęcia: nauczyciele świetlicy

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content