tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Co robią uczucia?

Radość, duma, zachwyt, złość, niepokój, lęk… Wszyscy znamy te uczucia – i wiele innych. Ale czy wiemy, co robią, kiedy mają wolne? Teraz w końcu możemy to zobaczyć. Książka Tiny Oziewicz pt. “Co robią uczucia?” pomogła uczniom podczas zajęć etyki porozmawiać o emocjach, sposobach ich rozpoznawania i wyrażania. Dzieci próbowały w formie zagadek wyjaśnić kolegom, kiedy doświadczamy określonych uczuć. A potem na wzór poznanej książeczki uczniowie klas II, III, IV i V spróbowali stworzyć własną wersję książki. Każdy z autorów był odpowiedzialny za jedno uczucie i pokazał swój pomysł na to, jak emocje przekładają się na zachowania.
Oto efekt naszej kilkutygodniowej pracy. Zapraszamy serdecznie do lektury!
Księga uczuć kl. 2 [link]
Nasze uczucia to My kl. 3 i 4 [link]
Co mamy w sercu kl. 5 [link]

Galeria [link]

Tekst i zdjęcia: W. Pikuła

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content