tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

Dzień Bezpiecznego Internetu, 8.02.2022

Bezpieczeństwo w sieci staje się coraz większym wyzwaniem. Zdalne lekcje, zdalna praca, wirtualne urzędy i sklepy – nasze życie przenosi się coraz bardziej do internetu i tym ważniejsze stają się wydarzenia, takie jak Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI).
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

W tym roku DBI obchodzony jest 8 lutego pod hasłem: „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

Zachęcamy do zapoznania się z przygotowaną przez nas prezentacją dot. bezpieczeństwa w sieci [link]

Jak co roku, zapraszamy uczniów do udziału w Warszawskim Konkursie „Bezpieczna przygoda z Internetem” – regulamin konkursu (kryteria do prac i terminy, zgody na udział) dostępny jest na stronie naszej szkoły w zakładce Konkursy  https://szkola321.zsp7.warszawa.pl/konkursy/ 

W tym roku zachęcamy uczniów do udziału w szkolnym konkursie związanym z Dniem Bezpiecznego Internetu “Rymow@nki o bezpieczeństwie w sieci”. Zadaniem konkursowym jest ułożenie wierszyka, rymowanki, wyliczanki dotyczącej bezpieczeństwa w Internecie. Regulamin [link

Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Podczas obchodów DBI szczególnie podkreślony zostanie potencjał Internetu, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

Materiały, z którymi warto się zapoznać:
– Cyfrowobezpieczni: Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży [link]
– Chroń dziecko w sieci [link]
– Zostań znajomym swojego dziecka [link]

Tekst: K. Dzwonowska, A. Kołakowska

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content