sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

26.01.2021- „Czy śnieg jest biały?”- zajęcia warsztatowe w klasie 2c

Odpowiedź na to pytanie wydaje się być prosta: Oczywiście, że śnieg jest biały!. Taką  odpowiedź natychmiast  usłyszałam od dzieci. Nikt nie miał wątpliwości. Jednak po obejrzeniu różnorodnych zdjęć krajobrazów zimowych, uczniowie zaczęli zmieniać zdanie. Okazało się, że śnieg może być niebieski, pomarańczowy, czerwony, czy złoty. Wszystko zależy od koloru padającego nań światła. Zdjęcia robione o różnych porach dnia i przy różnej pogodzie mogą dać nam zupełnie inny efekt. Uczniowie byli szczerze zdumieni swoim odkryciem.
Po części teoretycznej zajęć przystąpiliśmy do części praktycznej. Dzieci wybierały kolory, z którymi mieszały białą farbę, poszukując pożądanego odcieniu. Takimi nowo powstałymi kolorami malowały zimowe krajobrazy. Efekt ich pracy można podziwiać w galerii zdjęć.

Galeria [link]

Tekst i zdjęcia: A. Korzeniewska