tel.: 22 836 39 78
sekretariat.zsp7@eduwarszawa.pl

2 kwietnia Światowy Dzień Świadomości AUTYZMU

Nasza szkoła po raz kolejny włącza się w obchody Światowego Dnia Autyzmu.  W tym roku inaczej, ale jesteśmy…….. Obchodzimy go z małym opóźnieniem ze względu na Święta Wielkanocne.  AUTYZM to zaburzenie rozwoju dziecka, czyli nieprawidłowe funkcjonowanie we wszystkich obszarach rozwoju. Diagnozowany jest już we wczesnym dzieciństwie i trwa przez całe życie.  
JAK DOTĄD, NIE WSKAZANO JEDNOZNACZNIE PRZYCZYN WYSTĘPOWANIA TEGO ZABURZENIA, NIE MA TEŻ LEKU NA AUTYZM. AUTYZM BYWA CZĘSTO NIEROZPOZNANY I NIEZROZUMIANY, DLATEGO TEŻ WIELE OSÓB Z OTOCZENIA TRAKTUJE DZIECI Z AUTYZMEM JAKO NIEGRZECZNE LUB ŹLE WYCHOWANE.
Możecie zrobić tak wiele, aby pokazać swoje wsparcie dla osób z autyzmem i wziąć udział w akcji Polska na niebiesko!  Jak możesz to zrobić?    

Tekst: K. Dobrzyńska, A. Budek, J. Bartosik 

“Niech nasz Facebook zaświeci na niebiesko” – 2 kwietnia zachęcaliśmy do udziału w akcji BĄDŹ NIEBIESKI DLA AUTYZMU. Należało wykonać zdjęcie, gdzie motywem przewodnim będzie kolor niebieski – im więcej niebieskiego tym lepiej – następnie prosiliśmy o wstawienie zdjęcia pod postem na szkolnym Facebooku [link]

K. Dzwonowska, A. Chmiel, A. Masłocha

TABLICA AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE
Zamawianie posiłków
Skip to content