tel.: 22 836 39 78
e-mail: zsp7@edu.um.warszawa.pl

O naszej szkole

Biblioteka

Tomaszek Monika

KIEROWNIK BIBLIOTEKI

Pracownicy biblioteki:

Dziedzic Aneta
Skwarska Beata
Tomaszek Monika

Godziny pracy biblioteki
poniedziałek, czwartek 8.00-17.00
wtorek, środa, piątek 8.00-16.00

Biblioteka to nasze miejsce wyciszenia, twórczego relaksu i spokojnej nauki. Oferuje wolną od przymusu atmosferę i bezpośredni, nieskrępowany ocenami szkolnymi kontakt ucznia z nauczycielami - bibliotekarzami, ich życzliwe porady, dostęp do różnych źródeł informacji i do zbioru bibliotecznego wzbogaconego po wygranym w konkursie Empiku o 880 woluminów.

 CO ROBIMY

Organizujemy cykliczne spotkania autorskie, liczne konkursy i akcje czytelnicze.

KĄCIK KOMPUTEROWY

zapewniamy także możliwość bezpłatnego korzystania z komputera z dostępem do Internetu na 4 stanowiskach komputerowych.

DZIAŁY BIBLIOTEKI

nius verviri stra, vertelus, unum tent. Dius istiam furo cute con ductuus es erestra aut vesterribust re opublicae, ure, non nirissi gnatiampro, nosti fuerbi fauciptero int? Quideat eropubl iconfir miliam, vat, ur. Visquam hilicae disque pervivi vivilici pula nocus, vitelus iam dios, Ti. Publicae re atuam

KONKURS EMPIK

W dniach 24 X-28 XI 2019 r. nasza szkoła przystąpiła do akcji promującej czytelnictwo i wzięła udział w ogólnopolskim konkursie, pt.: „Tysiąc powodów by czytać”, zorganizowanym przez Empik. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej z ulubioną sceną z wybranej książki. Uczniowie klasy siódmej stworzyli ilustrację do powieści „Alicja w Krainie Czarów”,a następnie cała społeczność szkolna czyli uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły, jej przyjaciele i sympatycy, mogli codziennie głosować poprzez aplikację mobilną Empiku na swoją placówkę.
Dzięki wspaniałej współpracy, mobilizacji i aktywności całego środowiska udało się osiągnąć III miejsce w Polsce, jako jedyna szkoła z Warszawy, co pozwolio wzbogacić naszą bibliotekę o około 1000 książek, których tytuły wybierali uczniowie. Sukces jest tym większy, że jedynie pięć szkół z całej Polski, w kategorii szkoły ponad 120 uczniów, wygrało nagrody rzeczowe. Udział w akcji wzięło aż 550 szkół.
Uzyskaliśmy imponujacy wynik ponad 30 tysięcy oddanych głosów, co świadczy o wspaniałej współpracy całej społeczności i zintegrowaniu środowiska dla osiągnięcia wyjątkowego celu – wygrania książek, które posłużą nie tylko obecnym uczniom, ale też następnym rocznikom.
W dniu 23 stycznia 2020 r. nastąpiło uroczyste przekazanie przez Empik wybranych przez nas książek. Zachęcam do obejrzenia zdjęć z tego spotkania.

tekst: M.Tomaszek;
zdjęcia: K. Dzwonowska, „Manufaktura Kadru”, Empik

Zdjęcia [link]

Wyszukaj, wypożycz
i przeczytaj książkę
w naszej bibliotece

Katalog Online

ikonka plik szkola
Regulamin Biblioteki

Wydarzenia z życia biblioteki

Family group

Lommodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis que penatibus et magnis dis parturient montes…

CZYTAJ DALEJ
Skip to content